Tesettürde Hangi Renkler Moda?

Posted by age ajans 28/11/2019 0 Comment(s)

Renk Önemli Bir Detay

 

Kombinle ilgili her şeyin yolunda olması gerekirken, bir şeylerin estetiği bozduğunu ama buna neyin sebep olduğunu bulamadığınız zamanlar oluyor mu?

Bu gibi durumlarda ayrıntılara inmek gerek. Basit gibi görünen bir ayrıntı, görüntünün tamamını güçlü şekilde etkileyebilir.

Bütün içindeki her detay, belli bir etkiye sahiptir. Detayların nasıl karakterlere sahip olduğu, bütünün karakterini şekillendirir. Bazı detayların ise etkisi daha yüksektir; renk gibi.

Modada tasarımı şekillendiren başlıca ayrıntılardan biri kuşkusuz, renk. Hangi rengin, nasıl kullanıldığı, tasarımın nasıl bir karaktere sahip olduğunu büyük ölçüde ortaya koyar. Öyle ki, bazen yalnızca renk farkı, tarz- konsept farkı anlamına bile gelebilir. Örneğin, bir elbise, pastel tonlarda günlük giyime uygunken, koyu tonlarda klasik stil ya da abiye konsepti için daha uygun görünebilir.

Doğru seçimi yapabilmek için, rengin önemi konusunda bilinçli olmak gerekiyor. Bunun yanı sıra, renk seçimini neye göre yapacağınızı bilmelisiniz. Sokak kombinleri hazırlarken bu konudaki rehberiniz tamamen kişisel beğenileriniz olabilir. Farklı şeyler ortaya çıkarmak için ilhama ihtiyaç duyduğunuzda ise sezon trendlerini devreye sokabilirsiniz. Peki, Tesettürde Hangi Renkler Moda? İşte, son dönemlerde koleksiyonlarda hâkimiyet kuran renk temaları!

 

Ahenk ve Dinamizm

 

Tesettür modasında son birkaç sezondur enerjisi yüksek renklerle muhatabız. Canlı ve parlak tonlar pek çok koleksiyonda hüküm sürmekte.

Bu dinamizmin yanında “denge” teması da varlığını hissettiriyor. Koleksiyonlarda denge unsuru, doğadan ilham alınarak sağlanmakta. Tabiatı çağrıştıran renkler, hem klasik stillerde hem de günlük stillerde karşımıza çıkıyor. Mürdüm, gül kurusu, çağla, vişne, haki gibi tonlar doğayı, modaya taşımada son derece başarılı.

Doğadan uzakta olmayan mor, saks, bordo gibi koyu tonlar, klasik stillerde sıkça boy gösteriyor. Sokaklarda ise pastel tonların samimiyetiyle karşılaşıyoruz. Mint yeşili, somon, pudra ve ekru gibi renkler ilkbahar kadar taze ve canlı karakterleriyle kombinleri süslüyor.

 

Doğru Renkleri Kullandığınızdan Emin Olun

 

Ne tür renkler kullanmanız gerektiği, Tesettürde Hangi Renkler Moda sorusu kadar önemli.

Hangi konsept için kombin hazırladığınız, hangi renkleri seçmeniz gerektiği üzerinde etkilidir. Örneğin, birden fazla parlak rengin yer aldığı bir kombin, ofis giyim için uygun olmayacaktır.

Güncel görünümler için trendlerden yardım alabilirsiniz. Trendler arasında seçim yaparken kişisel beğenilerinizi göz ardı etmemeye özen gösterin.