Tesettür Tunik Nasıl Olmalı?

Posted by age ajans 07/10/2019 0 Comment(s)

Tunik Seçiminde Bunlara Dikkat Edin

 

Farklı konseptlere kolayca uyarlanmak konusunda tuniklerin çok başarılı olduğu bir gerçek. Onları özel organizasyonlardan günlük giyime, her yerde tercih edebilirsiniz.

Tunikle daha güçlü etkiler elde etmek, tunikte ve diğer kombin elemanlarında doğru seçimle mümkün. Peki, Tesettür Tunik Nasıl Olmalı? İşte, farklı konseptler için tunik seçerken göz önünde bulundurmanız gerekenler!

 

Stilinizi İfade Edebilecek Modelleri Arayın

 

Genel olarak benimsediğiniz tarzı özgürce yansıtabileceğiniz yer, sokaklar. Sokak modası, kendinizi daha rahat ifade etmeniz için geniş bir özgürlük alanı sunuyor. O nedenle, sokak stilleri için kombin oluştururken kişisel beğenilerinizi tek rehberiniz olarak belirleyebilirsiniz.

Sokak modasında kullanacağınız tuniklerin seçiminde, stilinizi başarıyla ifade edebilecek ayrıntıların peşinde olun. Seçkin tasarımcıların koleksiyonları, bu detaylar konusunda size bolca alternatif sunacaktır.

Günlük giyimde spor stili benimseyenler modest olarak nitelendirilebilecek tasarımlardan yardım alabilir. Bunlar, yalın tasarımlardır. Pastel renkler, tek renk kullanımı, minimal desenler ve rahat kesimler spor bir stil ortaya koyacaktır.

Klasik karakterdeki stilleri günlük giyimde de tercih edenler ise koyu ve canlı tonlar, geleneksel motiflerden oluşan desenler ve pul, taş işleme gibi parlak detaylarla donanmış tasarımları değerlendirmeye alabilir.

 

Konsepte Göre Model Seçimi

 

Evet, sokaklar, model konusunda kısıtlayıcı değil, ancak bazı konseptler, belli kurallara uymayı gerektirmekte.

Şık davetler ve ofis giyim için tunik seçerken, konseptin kurallarını göz önüne almalısınız. Özel organizasyonlar, avangart ayrıntıları zorunlu kılar. Bu tür organizasyonlarda, taş, boncuk, nakış işleme, pul payet gibi ihtişamlı detaylarla donanmış tunikleri kullanabilirsiniz.

Klasik veya casual seçenekler ise ofis için değerlendirilebilir. Ofis kombini hazırlarken abartılı şekilde parlak ve renkli olan detaylardan kaçının.

 

Trendlerden İlham Alın

 

Tesettür Tunik Nasıl Olmalı sorusuyla birlikte, sezona hâkim trendleri de değerlendirmeye almanızda yarar var. Trendleri kullanmak, görünümü güncel kılacaktır. Bunlar ayrıca, yeni stiller için fikir verebilir, kombin hazırlarken kullandığınız perspektifi genişletebilir.

Bu noktada, aynılaşma riskine karşı dikkatli olmak gerekiyor. Trendlerin özgün anlayışlarla yorumlanması güncelliğin korunurken, farklılığın vurgulanmasını da sağlar. Sektöre yön veren tasarımcıların koleksiyonları, bu konuda size yardımcı olacaktır.