Ferace Kombinlerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Posted by age ajans 22/11/2019 0 Comment(s)

Kombinde “Ferace Etkisi”

 

Tesettür modasının favori parçaları, dini hassasiyetlere uygunluğu, zarafetle bir araya getirenler. Ferace, her iki unsuru başarıyla bir araya getirebildiği için tesettür dünyasının en gözde üyelerinden.

Feracelerden bahsederken ferace ve pardösü arasındaki ayırımı net şekilde yapmakta yarar var. Dış giyimde kullanılan kışlık feraceler, pardösülere hem tasarım hem de işlev açısından benzerlik göstermekte. Bununla birlikte, özellikle yaka tasarımı, iki parça arasında fark yaratıyor. Genellikle yakasız tasarıma sahip feracelere karşılık pardösülerde gömlek yaka, hâkim yaka gibi yaka modelleri yer alır.

Feraceler artık, kişinin kendisini ifade etmesinde daha kullanışlı, çünkü yeni moda anlayışları, bu kıyafetlerin tasarımlarında eskiye kıyasla daha fazla model seçeneğini karşımıza çıkarmakta. Evet, ferace kombinleri için artık daha fazla stil alternatifi söz konusu. Peki, bu seçenek özgürlüğünden nasıl yararlanılabilir? Tesettürün kullanışlı üyesi Ferace Nasıl Giyilir?

 

Ferace Ne Tür Parçalarla Tamamlanabilir?

 

Feraceyle birlikte ne tür parçaların kullanılabileceği elbette, ferace türüyle yakından ilişkili.

Yılın farklı dönemleri için farklı ferace tasarımları mevcuttur ve buna göre farklı ferace kombini tarzları gündeme gelir. Yazlık feraceler, elbise formuna sahiptir kıyafetlerdir. Dolayısıyla bunlarda başka bir kıyafet ile tamamlanma konusu geçerli değil. Kışlık feraceler ise dış giyim parçası olarak işlev gördüklerinden, diğer kıyafetlerle birlikte kombin oluşturur.

Tasarımlar genellikle ayak bileğine kadar inen uzunluklara sahip olduğundan, bunların altına giyeceğiniz eteğin, feraceden daha uzun olmamasına özen gösterin. Aksi takdirde, ortaya çıkan görüntü estetik açıdan sıkıntılı olabilir. Kışlık feraceyi pantolon kombini ile kullanacaksanız, ayak bileği hizasından daha yukarıda biten ferace modelleri, modern bir stil meydana getirecektir.

Kombinin en önemli bileşenlerinden biri, ayakkabı. O yüzden Ferace Nasıl Giyilir sorusu, ayakkabı seçimini de ilgilendirmekte. Ne tür bir ayakkabı seçeceğiniz konusunda, kombinin majör üyesi olan feraceden rehberlik alın. Abiye konseptine sahip feracelerde hafif topuk, sim, taş işleme, rugan materyal gibi detaylara sahip ayakkabılar tamamlayıcı parça olarak sahneye çıkacaktır. Denim kumaş gibi dinamik detaylarla tasarlanmış feraceler ise sneaker ya da diğer tür spor ayakkabılarla tamamlanabilir.

Bunların yanı sıra, babet ve loafer ayakkabıların hemen hemen her ferace tasarımına uyum sağlayabileceğini aklınızda bulundurun.